[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Tourtonne5 sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu () przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: , NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Tourtonne5 Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

REKLAMA

PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Luteina to podstawa

Narząd wzroku jest szczególnie wrażliwy na działanie wolnych rodników, powstających m.in. w wyniku działania promieniowania UV. Dotyczy to w szczególności plamki żółtej siatkówki oraz soczewki. Aby zadbać o oczy w odpowiedni sposób, warto pamiętać o luteinie.

Oczy, Doppelherz

Zmiany degeneracyjne, powstające w wyniku działania wolnych rodników, są nieodwracalne i nieuleczalne. Długotrwałe działanie wolnych rodników na przezroczyste struktury (np. na soczewkę) manifestuje się powolną utratą ich przejrzystości (zaćma). Stwierdzono, że siatkówka i soczewka zawierają dużą ilość i zeaksantyny, które pełnią rolę silnych antyoksydantów, a jednocześnie filtrów promieniowania UV.

Strategia suplementowania diety składnikami pokarmowymi o właściwościach antyoksydacyjnych odnosi się w okulistyce przede wszystkim do zwyrodnienia plamki związanego z wiekiem – AMD (age-related macular degeneration), a także zaćmy. Coraz częściej w tym kontekście wymienia się również suche , retinopatię cukrzycową, a nawet zwyrodnienia rogówki i soczewki.

Karotenoidy

W dużych, wieloośrodkowych badaniach CAREDS i AREDS-2 stwierdzono ochronne działanie antyoksydanów i karotenoidów (, zeaksantyny, witaminy C, witaminy E, cynku) na plamkę żółtą.

Wykazano, że najważniejszym czynnikiem, sprzyjającymi gęstości pigmentu w place żółtej, jest dieta zawierająca luteinę. We wszystkich przypadkach badań eksperymentalnych wykazano silny związek dawki ze stanem barwników plamkowych, szczególnie przy porównaniu grup, stosujących wysokie (co najmniej 12 mg ) i niskie dawki .

Optymalne dawki luteiny

Na rynku dostępne są liczne zestawy antyoksydantów (, witamin i składników mineralnych), które odżywiają oko i chronią je przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Jednakże wiele z tych preparatów zawiera dość niskie dawki i składników odżywczych. Zatem istotne jest, by wybierać formuły możliwie zbliżone do preparatów o skuteczności, udokumentowanej w badaniach typu AREDS-2.

Bioflawonoidy z owoców

Bioflawonoidy pełnią rolę roślinnych barwników o właściwościach przeciwutleniających. Zawierają je przede wszystkim liczne zioła, wykorzystywane w celach leczniczych, kwiaty, owoce (np. czarne jagody, winogrona, owoce cytrusowe) i warzywa (pomidory, papryka, brokuły, soja); w herbacie, głównie zielonej; w czerwonym winie; i wreszcie w gorzkiej czekoladzie, ponieważ stanowią istotny składnik kakao.

Korzystne działanie tych związków na wzrok jest wielokierunkowe:

  • hamowanie wytwarzania wolnych rodników (oksydantów)
  • ochrona komórek przed zmianami degeneracyjnymi (apoptozą)
  • ograniczanie reakcji zapalnych i miażdżycowych
  • uszczelnianie naczyń krwionośnych
  • poprawa krążenia w gałce ocznej.

W kontekście wzroku szczególnie polecane są wyciągi z owoców borówki czarnej standaryzowane na zawartość aktywnych bioflawonoidów. Gwarantują one odpowiednią dawkę substancji aktywnie wspierających prawidłowe widzenie.

źródło: materiały prasowe nadesłane przez producenta

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE

REKLAMA

steroid-pharm.com

look adulttorrent.org

https://crystalforest.com.ua